274.000 noi locuri de muncă … și marmota învelea ciocolata …
Am văzut recent că PSD-ul se lăuda cu 274.000 locuri de munca create din 2012 și pâna acum. Asta, la matematica noastră, ar însemna o medie de 6.500 de locuri de muncă în fiecare județ. M-am consultat cu colegii din mai multe județe și niciunul nu a reușit să identifice cele 6.500 noi locuri de muncă din județul lui.
Totuși, fiind vorba de o cifră emisă la nivel guvernamental, nu putem decât să îl rugăm pe domnul Ponta să se jure pe roșu, că pe cuvânt nu îl credem …
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Taaarrreeee pozaaaa ! Frunzulitele vin din partea dorsala ?