15 elevi calificați la etapa regională a concursului “Public Speaking”
Colegiul Naţional “Calistrat Hogaş” din Piatra-Neamţ a găzduit săptămâna trecută, etapa judeţeană a Concursului de discurs public în limba engleză, “Public Speaking”. La concurs au participat 72 de elevi, acesta desfășurându-se pe două categorii de vârstă:
12-15 ani (au participat până la etapa judeţeană)
16-20 de ani (participă la toate etapele concursului, având şansa de a concura la faza internaţională de la Londra).
Tema concursului pentru anul acesta a fost “Integrity has no need of rules”.
Conform regulamentul concursului, 15 elevi, de la categoria 16-20 ani, s-au calificat pentru etapa regională a concursului, care va avea loc în zilele de 25-28 februarie.
În continuare, semifinala şi finala competiţiei vor fi organizate la Bucureşti în perioada 3-4 aprilie 2016. Finala internaţională se va desfășura la Londra, fiind programată între 9 şi 13 mai 2016.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)