Cupa DAVIS ar putea avea loc la Piatra-Neamț în 2017
Municipiul Piatra Neamt ar putea găzdui în primăvara anului 2017 o competiție de CUPA DAVIS.
„Astăzi, 6 aprilie, a fost prezent la Primărie președintele Federației Române de Tenis, George Cosac, care împreună cu președintele Clubului Sportiv Condor, Romeo Stoica, și-a exprimat intenția de a organiza un turneu de Cupa Davis în Sala Polivalentă din Piatra-Neamț. Salut aceasta intenție, precum și prezența în orașul nostru a cunoscutului tenismen George Cosac. Municipalitatea pietreana va asigura toate condițiile necesare organizării unei competiții de asemenea anvergură.”, a declarat primarul Dragoș Chitic.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Ar fi super,super..ar misca un pic orasul asta mort.
Poi ce ai fi vrut sa fie in Moldova ? Macar daca de atatia ani s-ar fi plantat niste arbori in jurul complexului.
Atata investitie si sta degeaba?