Grupul T.A.G.M.A. readuce umorul pe scena Teatrului Tineretului
Luni, 21 martie, Teatrul Tineretului s-a dovedit neîncăpător pentru iubitorii de teatru. Tinerii actori talentați de la grupul T.A.G.M.A. (Tinerii de azi – Generatia de mâine) au pus în scenă spectacolul ”Soacra cu trei nurori”, o adaptare după povestea cu același nume scrisă de Ion Creangă. Scenariul a fost adaptat pentru scena de teatru de regizorul Cătălin Brahonschi, care a reușit să scoată în evidență umorul îndrăgitului povestitor, în cele mai fine nuanțe.
”Soacra cu trei nurori” s-a bucurat de un real succes, la spectacolul care a avut loc aseară fiind prezent și primarul Dragoș Chitic.
La final, piesa jucată de tinerii actori ai grupului a fost aplaudată la scenă deschisă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)