10 salariați ai CAS Neamț, infectați cu coronavirus
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/03/casa-de-asigurari-covid-1024x512.png)
DSP Neamț transmite că în cadrul Casei Județene de Asigurări de Sănătate Neamț a fost depistat un focar covid-19. În total sunt infectați 10 salariați.
Cazurile pozitive au fost izolate în spitalele suport covid din județul Neamț sau, urmare evaluării stării de sănătate în cadrul Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Neamț, la domiciliu.
A fost instituită măsura carantinei contacților direcți. Unitatea a fost dezinfectată. Activitatea a fost suspendată până la data de 12 octombrie 2020.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)