1 Decembrie este o zi importantă pentru toţi românii
1 Decembrie este o zi importantă pentru toţi românii. Vă doresc să vă bucuraţi de ea! Să fiţi mândri că avem o sărbătoare care ne uneşte şi să nu uitaţi că, de 97 de ani, în cartea de istorie a ţării noastre există o pagină importantă, cu lecţia despre „Marea Unire de la 1918“, faptă istorică a întregii naţiuni!
La mulţi ani români!
Constantin IACOBAN,
Preşedintele Consiliului Judeţean Neamţ
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)