„Let`s Do It, România!” in Piatra Neamt
Proiectul „Let`s Do It, România!” îşi propune curăţarea mormanelor de gunoi generate de oameni în arealele naturale ceea ce este un gest frumos , o mobilizare educativa si un indemn pentru nesimtiti de a arunca in continuare gunoaiele aiurea ca se gasesc niste prosti care sa le adune .
Cred ca ar fi util ca din cand in cand autoritatile locale sa organizeze si cate o actiune „Let`s Guitz, România!” in care sa amendeze aspru porcii ce arunca gunoaiele aiurea . Romanul pana ce nu aude ca cineva a luat o amenda usturatoare nu se invata minte .
Desi actiunea duce cu gandul la detasamentele de pionieri si grupele de soimi ai patriei care faceau acelasi lucru pe vreamea lui raposatu , acest gen de activitati sunt binevenite pe fondul unei mari dureri la basca manifestate atata de autoritati cat si de unii nemtenii care merg la mici si bericioaica in natura .
Satocrac Vasile
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)