Un polițist local, victima unui accident produs în Piatra-Neamț
La data de 21 iulie, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Baltagului, în Piatra-Neamț. Din informațiile pe care le deținem, victima accidentului ar fi un polițist local, aflat în timpul serviciului.
În urma cercetărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit faptul că, în timp ce un bărbat în vârstă de 61 de ani, din Piatra-Neamț, efectua manevre cu un autoturism, într-o parcare situată pe strada Baltagului, ar fi trecut cu roata peste membrul inferior al unui bărbat în vârstă de 59 de ani, din Piatra-Neamț, rezultând rănirea acestuia.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
a transmis insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)