Programul “Linking schools across Europe”
Programul “Linking schools across Europe” din cadrul platformei European Studies Programme (ESP) a adresat o invitatie tututor unitatilor de invatamant de a participa la competitiile, jocurile si dezbaterile organizate de initiatori. Programul are doua sectiuni: Juniori pentru copiii de 11-15 ani şi Seniori peste 16 ani. Programul include scoli din UE in proiecte de cooperare al caror scop este imbunatatirea calitatii si consolidarea dimensiunii europene a educatiei, promovarea tolerantei si diversitatii culturale, incurajarea cooperarii transnationale prin schimburi de experienta si bune practici intre profesori si elevi din institurii scolare din Europa.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)