PETRU PONI ŞI APELE MINERALE DE PE COZLA
Se ştie că apele minerale de pe Cozla au fost descoperite de doctorul, Ştefan Predescu, medicul oraşului Piatra Neamţ, în martie 1882, aşa cum rezultă din documentele de arhivă aflate în fondul Primăria o¬raşului Piatra Neamţ. La in¬vitaţia primarului urbei de la poalele Cozlei, soseşte aici, la începutul lui septembrie 1882, chimistul Petru Poni, profesor … Continuă lectura PETRU PONI ŞI APELE MINERALE DE PE COZLA
Copiază și plasează acest URL în site-ul tău WordPress pentru a-l îngloba
Copiază și plasează acest cod în site-ul tău pentru a-l îngloba