Începe reabilitarea Unității de Primiri Urgențe din Piatra-Neamț. Informare pentru pacienți și aparținători
Încep lucrările de reparații și igienizare a Unității de Primiri Urgențe (UPU) din cadrul Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț. Reprezentanții unității sanitare estimează că vor fi finalizate în termen de aproximativ patru săptămâni. Capacitatea UPU va fi afectată temporar, însă se vor face eforturi pentru optimizarea timpului de triaj și direcționarea pacienților către secțiile corespunzătoare patologiilor identificate.
Vă rugăm să respectați indicatoarele care vor fi montate și indicațiile personalului nostru, pentru ca interacțiunea dumneavoastră cu serviciile de urgență să se desfășoare fără probleme.
Aparținătorii pacienților vor fi rugați să folosească un număr de telefon special pentru a obține informații despre rudele aflate în UPU: 0758113597.
Pentru aparținătorii care vor prefera să aștepte la spital, vom suplimenta personalul însărcinat cu oferirea de informații și vom instala mai multe bănci în fața spitalului.
Ne cerem scuze pentru situația creată și vă asigurăm ca facem eforturi pentru ca disconfortul să fie minim și pentru pacienți dar și pentru aparținători.
Mulțumim pentru înțelegere!
a transmis unitatea sanitară
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)