Incendiu în Neamț la un operator de prelucrare a lemnului
În data de 28.07.2024, la ora 16:08, pompierii au fost solicitați să intervină în comuna Bicaz Chei pentru stingerea unui incendiu produs la un operator economic cu domeniu de activitate prelucrarea lemnului.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la SVSU Bicaz Chei, SVSU Bicazu Ardelean și Detașamentul de pompieri Piatra-Neamț.
a transmis ISU Neamț
Incendiul s-a manifestat la tabloul electric din interiorul unei construcții cu posibilități de propagare la construcțiile din incinta obiectivului.
Forțele de intervenție au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului în urma căruia au ars: tabloul electric, 10 mp din acoperișul construcției și aproximativ 200 kg de lemn.
Scurtcircuitul electric a fost cauza probabilă de producere a incendiului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)