Femeie salvată de pompieri după ce a căzut într-un apartament din Piatra-Neamț
În data de 27.07.2024, la ora 17:52, pompierii au fost înștiințați despre faptul că o persoană ce locuiește într-un apartament situat într-un bloc de locuințe de pe strada Aleea Ulmilor nu mai răspunde la telefon și nici la ușă de câteva zile.
a transmis ISU Neamț
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Piatra-Neamț și IPJ.
Cu ajutorul scării culisabile, pompierii au intrat în interiorul apartamentului situat la primul etaj, unde au găsit o femeie căzută în hol. Femeia de 85 de ani, conștientă și cooperantă, a primit îngrijiri medicale de la echipajul SMURD, dar a refuzat transportul la spital.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)