Habitat Eco
Ecobitat-ul conceput de Felipe Campolina este un pas spre locuinţele mobile. Fiecare unitate măsoară 17 metri pătraţo, poate fi transportată cu un camion şi montată pe o structură metalică ce imită etajele unui bloc.
Odată montate, locuintele în miniatură pot fi extinse până la 32 de m pătraţi, având în componenţa loc un dormitor, baie, bucătărie şi sufragerie. Acestea sunt acoperite cu plante şi panouri solare. Aceste apartamente ecologice sunt ataşate unui turn care conţine o casă a scărilor şi un lift.
M.I.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)