Lebădă salvată de pompieri
Miercuri, 11.02.2015, la ora 11:21, Dispeceratul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Petrodava” al judeţului Neamţ a fost anunţat că o lebădă este blocată în gheaţă, la jumătatea albiei râului Siret, pe raza localităţii Ion Creangă. La locul indicat s-au deplasat un ofiţer şi doi subofiţeri din cadrul Detaşamentului de Pompieri Roman cu autoşenilata şi o autospecială. Militarii au eliberat lebăda.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)