Oare s-a făcut bine domnul Astanei Ciprian de la APDRP Neamț ?
Nominalizat într-unul dintre cele mai mari dosare de fraudare de fonduri europene din Neamț, domnul Astanei Ciprian, fostul director al APDRP Neamț este în concediu medical de peste jumătate de an. Afecțiunea care blochează ancheta în dosarul aflat în lucru la DNA se pare că totuși nu îl impiedică pe acesta să se plimbe voios prin oraș și să își vadă nestingherit de diverse activități private.
Așteptăm cu nerăbdare ca domnul Astanei să se facă bine și să ajute anchetatorii la lămurirea problemelor legate de fraudarea fondurilor europene.
În speranța că nu îl ține nimeni în brațe pe acest domn și nu îl ajută să se ascundă de anchetatori, dorim multă sănănate domnului Astanei și însănătoșire grabnică.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Se pare ca e o moda la noi in neamt sa se stea fara numar in CM sau in concediu de paternitate. Imi amintesc de un domn cofetar care se dadea grav bolnav, de o doamna jurista care a stat fara numar in CM si ex pot continua. E o vorba la romani ,,cine poate oase roade…”