Un pas spre transparență instituțională la primăria Piatra Neamț
Viceprimarii municipiului Piatra Neamt și-au luat angajamentul că periodic vor aduce la cunoștiință cetățenilor, prin intermediul conferințelor de presă, planurile și prioritățile pentru acest an privind proiectele municipiului nostru. Cele mai importante menționate ar fi : Piata Centrală, Poliția locală și creșterea eficienței acesteia, colectarea selectivă a deșeurilor și îmbunătățirea serviciului, activarea proiectelor europene și finanțarea acestora.
Sperăm să fie pe bune această transparență, o conferință de presă periodică fiind chiar necesară la nivelul unei asemenea instituții.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)