1600 de elevi din Piatra-Neamț vor beneficia de ghiozdane gratuite
Începând cu 9.09.2014, Primăria Municipiului Piatra-Neamţ a început distribuirea ghiozdanelor către unităţile de învăţământ din Municipiul Piatra-Neamţ. Astfel luni 15.09.2014, 1600 de elevi din clasele 0-IV, care provin din familii defavorizate vor găsi în prima zi de şcoală ghiozdanele pe bănci.
Primăria Municipiului Piatra-Neamţ a achiziţinat 1600 de ghiozdane, conform HCL nr.231 şi 255/2014.
Aurelia Simionică: „Sperăm ca prin această mică susţinere să venim în sprijinul familiilor cu venituri mici, dar mai ales să încurajăm copiii în ceea ce priveşte frecvenţa şcolară şi performanţa. Succes şi multe note bune.”
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
La casa rosca nu se dau ghiozdane
protestez vehement !!!!! Mi se incalca flagrant dreptul la libera exprimare. Sunt cenzurat de parc-am fi ajuns deja in epoca Ponta
Dar vine mister Pontache sa le imparta ? sau il trimite pe DraCnea sa faca serviciile?
Oare cine-i beneficiarul cec-ului ? Da’ parandarat oare s-o fi dat ? }:-> Noooo, grija pentru copii a primat. Oricum, gestul in sine e unul care merita aplaudat.