Masă critică la Piatra-Neamț
Vineri, 29 august, începând cu ora 17.30, va avea loc ce-a de-a 4-a ediție a evenimentului ce are drept scop promovarea mersului pe bicicletă, a unui stil de viață sănătos și utilizarea bicicletei ca mod de transport ecologic. Masa critică este un marș al bicicliștilor care se va desfășura pe traseul Teatrul Tineretului – giratoriul Hotel Ceahlău – Muzeul de istorie – giratoriul Spital – str. Orhei – trecere pe sub podul Dărmănești – str. Petru Rareș – pasaj Turnul lui Ștefan cel Mare – str. Ștefan cel Mare – stadion Ceahlăul – B-dul Decebal – Muzeul de istorie – Ștrand.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Bicicleta-i la putere! La c oras mic(ca suprafata vorbind)avem, eu cred ca ne-ar fi mult mai usor la toti, daca am merge mai mult cu bicicleta. Dar ce ne facem cand ne lovim de automobilistii care refuza sa ne vada si care, fiind la o distanta mica in fata unui biciclist, claxoneaza de ne sare sufletul? Unde nu mai punem ca nu avem piste de biciclete , sa putem circula nestingheriti, fara sa stam cu frica in spate ca vre-un sofer da cu masina peste noi.