Lansarea candidaților PNL la alegerile europarlamentare
Duminică, 6 aprilie 2014, începând cu ora 12.00, la Sala Polivalentă din Piatra Neamț, va avea loc lansarea pe regiunea Nord-Est a candidaților la alegerile europarlamentare.
La eveniment vor participa președintele PNL – Crin Antonescu, prim-vicepreședintele PNL – Klaus Iohannis, candidații PNL la alegerile europarlamentare, președinții organizațiilor, membrii și simpatizanții PNL din regiunea Nord-Est.
Reprezentantul regiunii Nord-Est la alegerile europarlamentare este Mihai Țurcanu, ce ocupă locul 7 pe lista candidaților PNL pentru Parlamentul European. De asemenea, județul Neamț este reprezentat de Diana Nicolae, ce ocupă locul 24 pe lista candidaţilor și a fost cel mai votat candidat din proiectul liberal “10 pentru Europa”.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)