Consilierii judeţeni au ţinut un moment de reculegere în memoria colegului Ioan Spiridonescu
Consilierii judeţeni au ţinut un moment de reculegere în memoria colegului lor Ioan Spiridonescu, la începutul şedinţei extraordinare de miercuri, 5 februarie.
„Înainte de începerea şedinţei, aş dori să păstrăm un moment de reculegere în memoria distinsului nostru coleg Doru Spiridonescu!“, a propus preşedintele Consiliului Judeţean Neamţ, Culiţă Tărâţă.
Timp de câteva zeci de secunde, consilierii judeţeni au păstrat liniştea, ridicaţi în picioare, oferind, astfel, un omagiu celui plecat prematur dintre ei.
Locul pe care obişnuia să îl ocupe consilierului judeţean Ioan Spiridonescu, decedat în timpul exercitării mandatului, a rămas neocupat pe durata întregii şedinţe.
Ioan Spiridonescu, numit de apropiaţi Doru, a încetat din viaţă în noaptea de duminică spre luni, 2 spre 3 februarie 2014, după o grea suferinţă pricinuită de o boală incurabilă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)