POEZIA, PE PORTATIVUL CENACLULUI DE JOI, LA BIBLIOTECA JUDEŢEANĂ „G. T. KIRILEANU”
Biblioteca Judeţeană „G. T. Kirileanu” Neamţ vă invită joi, 6 februarie, ora 17.00, în Sala Atelier „Veronica Micle” la o nouă ediţie a Cenaclului de joi.
Protagonistul întâlnirii va fi tânărul Ştefan Lujinschi, elev al Colegiului Naţional „Petru Rareş”, care va oferi un recital de poezie din creaţia proprie.
Pledoariei pentru literatură susţinută, în cadrul acestui demers cultural, de către scriitorul Adrian G. Romila, i se va alătura, de această dată şi cea a invitatului special al serii de 6 februarie – tânărul poet Vlad A. Gheorghiu, nominalizat la Premiul Naţional de Poezie „Mihai Eminescu” – opera prima.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)