Suspect de tâlhărie reținut
În ziua de 19.01.2014, în jurul orei 19.38, Poliția municipiului Roman a fost sesizată de C. Sorin, de 19 ani, din Trifeşti, despre faptul că în jurul orelor 19.35, în timp ce se deplasa pe b-dul Republicii din Roman, în faţa Liceului Tehnologic Vasile Sav, a fost lovit cu pumnul în zona feței de un tânăr, după care acesta i-a smuls din mâna dreaptă telefonul mobil și a fugit.
În urma cercetărilor efectuate de către polițiști, în data de 27.01.2014, în jurul orele 12, a fost identificat suspectul tâlhăriei din data 19.01.2014, în persoana lui B. Ionuț de 21 ani, din Roman, iar prejudiciul a fost recuperat în totalitate.
În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie iar în data de 27.01.2014, a fost luată măsura reținerii pentru 24 de ore, urmând a fi prezentat instanței de judecată cu propunere de arestare preventivă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Exemplu de operativitate eficienta! Asta inseamna ca se poate!