Concert de Crăciun – Sosit-a ziua cea Sfântă
În cadrul stagiunii artistice 2012-2013, Academia de Muzică Gheorghe Dima Cluj-Napoca, Filiala Piatra Neamţ, a prezentat luni, 9 decembrie 2013, ora 17.00, la Biblioteca Județeană G.T. Kirileanu Piatra-Neamț, concertul intitulat Sosit-a ziua cea Sfântă, dirijor Kalló Ildikó. Au fost interpretate colinde din repertoriul românesc şi cel internaţional precum şi „Liturghia în fa minor” de Augustin Bena.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)