Gala Persoanelor cu Dizabilităţi premiază Biblioteca Judeţeană „G. T. Kirileanu”
În perioada 25 octombrie – 20 noiembrie au avut loc înscrierile pentru Gala Persoanelor cu Dizabilităţi. În cadrul Galei, categoria “Porţi deschise” se adresează companiilor sau instituţiilor care şi-au accesibilizat sediile sau au adaptat locurile de muncă pentru persoanele cu dizabilităţi.
În urma jurizării, care a avut loc între 20 şi 27 noiembrie 2013, Biblioteca Judeţeană “G.T. Kirileanu” s-a calificat în finală alături de Muzeul Naţional de Istorie “Grigore Antipa” şi Asociaţia pentru Dezvoltare Urbană din Bucureşti. Anunţul câştigătorilor va fi făcut în cadrul Galei Persoanelor cu Dizabilităţi din 2 decembrie la TVR.
Evenimentul este organizat sub înaltul patronaj al Reprezentanţei Comisiei Europene în România.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)