PNL a trimis la plimbare PC-ul
Președintele PNL Crin Antonescu, nenea care zicea ca pleaca din viata politica daca Basescu nu pica la referendum, a anuntat ca s-a rupt lantul de iubire cu PC, ceea ce inseamna ca si la Neamt s-a rupt alinata PC+PNL. Crin Antonescu a spus despre relația cu PC. „Nu e nimic de discutat în legătură cu relația cu PC pentru simplul motiv că ea nu mai există”.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Relatia cu PC, n-o mai exista, dar antena 3, Romania Tv, a colegului Ghita mai exista. Anto, n-are saracul mintea marinarului sa stie sa-i dea la-ntors, asa ca tre’ sa banuim ca Felix a facur pasul la offside scapand de profesorasul de istorie, care devenise partener inutilizabil. Probabil ca, de acum leit-motivul antenei 3, nu va mai fi „Antena 3 i-aici”? ci : Tulceanu’ mai presteaza-n politica ??
Vaaai, ce rau imi paaare !