Cercetat pentru furt calificat
În noaptea de 24/25 septembrie, în jurul orei 03.45, o patrulă de siguranţă publică din cadrul Poliţiei municipiului Roman l-a prins în flagrant pe N. Constantin, de 18 ani, din Roman, care încerca să sustragă bunuri, după ce pătrunsese, prin efracţie, într-un chiosc, situat în municipiul Roman. În cauză se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de tentativă la furt calificat.
I.P.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)