Minor acrosat de o autoutilitară în Bodesti
În ziua de 19 septembrie, în jurul orei 12.30, pe DJ 155 G, în satul Bodestii de Jos, comuna Bodesti, s-a produs un accident rutier din care a rezultat rănirea gravă a unei persoane. În urma primelor cercetări efectuate, poliţistii au stabilit că în timp ce L. Ionel, de 22 de ani, din comuna Bodesti, conducea o autoutilitară, pe DJ 155G, în satul Bodestii de Jos, a acrosat un minor, în vârstă de 17 ani, din comuna Bodesti, care se deplasa regulamentar din sens opus. Din accident a rezultat rănirea gravă a pietonului. Cercetările sunt continuate de Poliţia municipiului Piatra Neamţ.
I.P.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)