Intrunire intre prefect si reprezentanţii asociaţiilor de proprietari din municipiul Piatra Neamţ
Prefectul judeţului Neamţ, George Lazăr, a organizat luni o întrunire cu reprezentanţii asociaţiilor de proprietari din municipiul Piatra Neamţ având în vedere memoriile înaintate de cetăţeni şi acţiunea de pichetare a instituţiei.
Întâlnirea a avut ca scop medierea între factorii responsabili şi cetăţeni dar şi preluarea propunerilor de modificare a cadrului legislativ, ce vor fi înaintate şi parlamentarilor din judeţ. La discuţii a participat şi Aurelia Simionică, viceprimarul municipiului Piatra Neamţ.
Problemele ridicate de reprezentanţii asociaţiilor de proprietari ne privesc pe toţi iar soluţionarea lor duce la îmbunătăţirea condiţiilor de viaţă ale nemţenilor.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
de ce nu se da factura conform legii=1588 si de ce primaria si fiscul nu ia nici o masura sa emita actele necesare ptr facturiasociatia de propietari este mai sus decit legea_
PERFECT !