Preluarea mandatului de către noul director-manager al Bibliotecii Judeţene „G. T. Kirileanu”
Biblioteca Judeţeană organizeaza luni, 2 septembrie 2013, ora 10.00, festivitatea de instalare în funcţie a noului director-manager al instituţiei de cultură – domnul Adrian Alui Gheorghe. Evenimentul se va desfăşura cu participarea doamnei Emilia Arcan – vicepreşedinte al Consiliului Judeţean, a domnului Vasile Pruteanu – preşedintele Comisiei de învăţământ, sănătate, cultură, protecţie socială şi familie, activităţi sportive şi de agrement a Consiliului Judeţean şi reprezentant al acestui organism în cadrul Consiliului de administraţie al Bibliotecii, a unor reprezentanţi ai personalului instituţiei nemţene şi, fireşte, a domnului Constantin Bostan, directorul-manager care va preda ştafeta succesorului său.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)