“Nu mai există președinție, ci doar echipa de campanie a Elenei Udrea”
Premierul Victor Ponta a ieșit la atac la adresa președintelui Traian Băsescu și Elenei Udrea. Primul ministru a declarat saptamana trecuta la Suceava că la Palatul Cotroceni nu mai există președinție ci doar echipa de campanie a Elenei Udrea. Domnia sa a subliniat că nu a mai discutat cu președintele Traian Băsescu de la incidentul din Muntenegru
Premierul Victor Ponta a lansat din nou astăzi critici la adresa Elenei Udrea.Domnia sa a reaminit ziariștilor că a fost cu soția și cei doi copii în vacanțe și că această problema nu e a fostului ministru al Turismului.
„ Unde își face Udrea vacanțele e problema sa. Nici măcar a soțului, că a rezolvat asta. Am zis un lucru cu bunătate: cred că doamna Udrea când va avea sot și copii va înțelege cât de important e să stai 10 zile cu ei. Eu nu simt nevoia să mă scuz că după 2 ani am fost în vacanța cu soția și copii. Cred că e normal asta. Udrea ar fi un politician mai bun daca ar pricepe lucrurile astea. Asta e însă problema domniei sale și a staff-ului de campanie din care face parte și Traian Băsescu” a afirmat Ponta.
În aceeași ordine de idei, premierul a spus că își dorește ca Elena Udrea să candideze la prezidențiale. El a subliniat că doi dintre susținătorii acesteia vor fi președintele PDL, Vasile Blaga și senatorul PDL de Suceava, Gheorghe Flutur .
,, Îmi doresc foarte mult să candideze Elena Udrea la președintie. Și fac pariu cu voi că Blaga și Flutur o vor sustine la partidul lui Băsescu. Vor face campanie pentru ea, pentru că lingăi mai mari ca Blaga și Flutur nu am văzut ,, a spus Ponta
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
A inteles si el ca se apropie niste alegeri si e bine sa dea la gioale.Ca oricum USL e la pascut.Poate-l mai ridica nitel.