Accident rutier la Târgu Neamţ
Neatentia in combinatie cu viteza la volan face victime. Un sofer de taxi a fost lovit la cap in urma unui accident de circulatie, pe strada Stefan cel Mare din Targu Neamt. Duminica, in jurul orei 15, dupa ce a virat la stanga, un taximetrist a fost acrosat de un Volkswagen passat, ce se deplasa din spate. Martorii spun ca soferul autoturismului VW, avea o viteza destul de mare si ca din acest motiv nu a mai avut timp sa evite impactul.
Reporter: Viorela Gherasim, Operator imagine, Editor montaj: Dacian Anitei
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)