Misiune de asigurare masuri P.S.I
![Ambulante SMURD](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2011/12/Ambulante_SMURD_01-300x225.jpg)
Pompierii militari din cadrul Detaşamentului de Pompieri Roman au fost alertaţi şi au intervenit cu un ofiţer şi şase subofiţeri cu o autospecială F.R.A.P şi una S.M.U.R.D pentru a asigura măsuri P.S.I. unui autotractor marca Renault care a părăsit partea carosabilă a DN 2 în localitatea Traian din com Săbăoani. În urma părăsirii părţii carosabile s-au produs scurgeri de lichid combustibil (motorină) din rezervor, existând riscul producerii unui incendiu. S-a intervenit pentru deconectarea bornelor acumulatorului si oprirea scurgerii de lichid combustibil.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)