Adevar sau provocare ? La spital se vorbeste din nou de tomograf .
Am vazut ca domnul director al spitalului din Piatra Neamt a declarat in zch.ro ca:
![TOMOGRAF PIATRA NEAMT](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2011/03/tomograf-piatra-neamt.jpg)
„Am reușit să facem rost de un tomograf. Nu-i unul din cele mai performante, dar este într-o stare bună de funcționare. Deocamdată nu vă pot spune dacă este nou sau cu cât a fost achiziționat. În curând vom putea să vă dăm mai multe detalii”
Nu intelegem cum ar putea domnul Lazar sa ne spuna daca e nou sau nu, ca daca e nou ar trebui sa fie in stare perfecta de functionare dar in fine, sa trecem la lucruri mai importante .
Astazi suntem in 15.07.2013 . Atata timp cat domnul director a scost pe gura expresia „Am reușit să facem rost de un tomograf”, haideti sa nu fim rai si sa-i dam 2 saptamani sa il scoata din joben si sa il arate poporului, respectiv pana pe 29.07.2013 cand asteptam sa ne arate si noua ce tomograf frumos a facut el rost .
Reluam subiectul peste 2 saptamani .
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)