Ploaia da de furca pompierilor
Detasamentul de Pompieri Piatra Neamt a continuat misiunile de evacuare a apei in zonele afectate de precipitatiile abundente cazute in intervalul 19 – 20 iunie a.c., pe raza municipiului Piatra Neamt.
Pompierii militari au actionat, in intervalul orar 08.00 – 18.00, cu 15 subofiteri, doua autospeciale si trei motopompe, pentru evacuarea apei din subsolurile a doua blocuri (situate pe strazile Maratei si Dimitrie Leonida) si pentru decolmatarea unei fantani situata pe strada Cetinei din cartierul Valeni.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)