Prins cu mâţa-n sac
În noaptea de 02/03 septembrie, în jurul orei 01.10, un echipaj de poliţisti de siguranţă publică din cadrul Poliţiei municipiului Piatra-Neamţ l-a depistat, pe B-dul Decebal, din Piatra-Neamţ, pe Z. Florinel, de 45 ani, din comuna Ţibucani, care avea asupra sa un radiocasetofon auto si o geantă cu scule. În urma cercetărilor efectuate, poliţistii au stabilit că bunurile au fost sustrase de bărbat dintr-un autoturism parcat pe strada Dacia, din Piatra-Neamţ, aparţinând lui R. Mihai, de 32 ani, din municipiu. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat, bunurile fiind ridicate si restituite părţii vătămate.
I.P.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)