Accident la STOP
În dimineata zilei de 23.04.2013, în jurul orei 09.30, pe DJ 157, a avut loc un eveniment rutier din care a rezultat rănirea usoară a unei persoane în următoarele împrejurări:
Din cercetările efectuate de politisti s-a stabilit că în timp ce B. Dănut, de 49 de ani, din comuna Rediu, conducea o autoutilitară, pe DJ 157, cu directia Piatra Neamt – Mărgineni, la intersectia cu DJ 156 A nu a respectat semnificatia indicatorului „Oprire” si nu a acordat prioritate de trecere autoturismului condus regulamentar pe DJ 156 A de M. Andreea, de 30 de ani, din Piatra Neamt, intrând în coliziune cu acesta. În urma impactului a rezultat rănirea usoară a conducătoarei auto.
În cauză a fost întocmit dosar penal.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)