Programul de lucru al instituţiilor prefectului a fost modificat
În conformitate cu decizia conducerii Ministerului Afacerilor Interne programul de lucru al instituţiilor prefectului a fost modificat. Astfel, activitatea Instituţiei Prefectului – judeţul Neamţ, se va desfăşura după cum urmează:
– de luni până joi în intervalul orar 08.00-16.30
– vineri în intervalul orar 08.00-14.00
– pentru compartimentul relaţii cu publicul programul de lucru se desfăşoară în ziua de luni în intervalul orar 8.00 – 18.30
Activitatea de relaţii cu publicul a serviciilor publice comunitare, paşapoarte, permise şi înmatriculări, din structura Instituţiei Prefectului – judeţul Neamţ, se va desfăşura în conformitate cu orarul aplicat în prezent.
Conducerea Instituţiei Prefectului a dispus măsurile organizatorice necesare pentru informarea tuturor instituţiilor publice şi aducerea la cunoştinţa cetăţenilor a noului program de lucru.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)