Un tânăr beat turtă a provocat un eveniment rutier pe Strada Fermelor
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/politia-1024x494.jpg)
La data de 13 august a.c., în jurul orei 08:20, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Fermelor, din Piatra-Neamț, soldat cu pagube materiale.
„Deoarece existau suspiciuni cu privire la starea de ebrietate a conducătorului auto, polițiștii au continuat verificările, acesta fiind depistat și identificat la scurt timp.
Tânărul de 22 de ani, din Neamț, a fost testat alcoolscopic, rezultatul indicând o concentrație de 1,12 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a situației de fapt.”, a transmis insp. Ciofu Ramona.
![made in neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/Sustinem-afacerile-locale-Descopera-produsele-si-serviciile-din-judetul-Neamt-800-x-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)