Accident cu victimă, pe Calea Romanului – O femeie a fost lovită de mașină pe trecerea de pietoni
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/09/ambulanta-2-1024x512.png)
La data de 13 iulie a.c., în jurul orei 07:30, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Mihai Viteazul, din Piatra-Neamț.
„În urma cercetărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit faptul că, în timp ce un tânăr, în vârstă de 27 de ani, din Neamț, conducea un autoturism pe strada Mihai Viteazul, ar fi surprins și accidentat o femeie, în vârstă de 69 de ani, din aceeași localitate, care s-ar fi angajat în traversare, pe marcajul pietonal.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea pietonului, care a fost transportat la o unitate medicală.
Ambii participanți la trafic au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.”, a declarat insp. Ciofu Ramona
![made in neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/Sustinem-afacerile-locale-Descopera-produsele-si-serviciile-din-judetul-Neamt-800-x-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)