Înfrângere pentru Ceahlăul în primul joc oficial din Liga 2 la Miercurea Ciuc
Astăzi, 4 august, de la ora 17.00, s-a disputat la Miercurea Ciuc meciul din prima etapă a Ligii 2, FK Csikszereda – CSM Ceahlăul.
Pentru galben-negri a fost o confruntare deosebit de dificilă, noul lot antrenat de Marco Veronese fiind condus încă din prima repriză cu scorul 3-0 de ciucani.
În minutul 7, Ervin Bakoș a înscris primul gol pentru FK Csikszereda. La scurt timp, în minutul 14, Jozef Dolny înscrie al doilea gol al ciucanilor. În minutul 34, Miercurea Ciuc conducea cu 3-0, după golul dat de același Ervin Bakoș.
În a doua repriză, Ceahlăul și-a mai revenit în minutul 68, când Carl Davordzie înscrie, scorul devenind 3-1 până la final de joc.
Remarcabilă a fost prezența suporterilor Ceahlăul la Miercurea Ciuc.
Partida a putut fi urmărită în transmisiune directă la posturile Digi Sport și Prima Sport.
Al doilea joc oficial al galben-negrilor va fi pe propriul teren, cu CSM Slatina. CSM Ceahlăul – CSM Slatina va fi sâmbătă, 10 august 2024, de la ora 11:00. Puteți susține echipa nemțeană cumpărând abonamente pentru meciurile jucate acasă. Detalii aici – click.
![made in neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/Sustinem-afacerile-locale-Descopera-produsele-si-serviciile-din-judetul-Neamt-800-x-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)