Accident pe E85, în Neamț. Impact între un autoturism și un cal
În data de 27.07.2024 la ora 00:50, pompierii romașcani au fost solicitați să intervină pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la un eveniment rutier produs pe DN 2 – E85, în comuna Săbăoani.
În evenimentul rutier a fost implicat un autoturism (în care erau trei persoane) ce a lovit un cal aflat pe partea carosabilă.
O tânără de aproximativ 20 de ani a avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind preluată și transportată la CPU Roman de către un echipaj cu ambulanță de la SAJ.
a transmis ISU Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)