[ULTIMA ORĂ] Un nou accident rutier – O persoană a primit îngrijiri medicale
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/IMG-20240725-WA0006.jpg)
Ca urmare a unui apel la 112 de la ora 14:20, un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare a intervenit în municipiul Roman pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la un eveniment rutier produs pe strada Ștefan cel Mare. Un autoturism în care se afla doar conducătorul auto a părăsit partea carosabilă și a intrat într-un gard, lovind și o țeavă de gaz.
Femeia de 45 de ani a fost asistată medical de echipajul SAJ sosit la locul evenimentului, refuzând transportul la spital.
La locul evenimentului a fost solicitat și un echipaj de la operatorul de distribuție a gazelor naturale pentru remedierea defecțiunilor cauzate de evenimentul rutier.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)