Două vieți pierdute, descoperite de pompieri după apelurile disperate ale vecinilor
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/07/sml1.jpg)
Ieri, 21 iulie, pompierii din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț au intervenit în municipiul Roman, pe strada Smirodava, pentru deblocarea căii de acces de la două apartamente.
„Din păcate, în ambele situații, pompierii au găsit în locuințe o femeie de 85 de ani și un bărbat de 46 fără semne vitale.
Apelurile la 112 au fost făcute de vecinii care au anunțat faptul că cele două persoane nu au răspuns la telefon și nu au mai fost văzute de câteva zile.”, transmite ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)