Dezastru într-o comună din Neamț: Flăcările au cuprins o tonă de deșeuri și două hectare de vegetație
Pe 20 iulie, ca urmare a unui apel la 112 de la 14:40, un echipaj de pompieri (cu o autospecială de stingere) din cadrul Punctului de lucru Poienari și un echipaj de pompieri (cu o autospecială de stingere) din cadrul SVSU Oniceni au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu de vegetaţie uscată produs în satul Poiana Humei unde au ars aproximativ 1000 Kg de deșeuri menajere și vegetație uscată pe o suprafață de două hectare.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost focul deschis în spații deschise, informează pompierii nemțeni.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)