Accident grav în Neamț: Un biciclist și-a pierdut viața
La data de 20 iulie, în jurul orei 16:00, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Roman au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Barticești.
În urma cercetărilor efectuate, s-a stabilit faptul că, în timp ce un bărbat în vârstă de 61 de ani, se deplasa pe o bicicletă, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, căzând într-un șanț.
În urma evenimentului rutier a rezultat decesul biciclistului.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă,
a transmis insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)