Un bărbat de 92 de ani, căzut în apartament, salvat de pompierii din Piatra-Neamț
La ora 15:05, pompierii au fost solicitați să intervină în municipiul Piatra-Neamț pentru deblocarea unei uși a unui apartament situat într-un bloc de locuințe de pe strada Titu Maiorescu.
a transmis ISU Neamț
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț.
Cu ajutorul echipamentelor specifice din dotarea autospecialei, pompierii au deblocat ușa și au intrat în apartamentul situat la etajul doi. A fost găsit un bărbat în vârstă de 92 de ani, căzut în una din camerele apartamentului. Acesta a fost preluat în stare de conștiență de către echipajul SMURD și transportat la UPU Piatra-Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)