De-am ști când ne vine timpul, să ne putem lua rămas-bun…bărbat din NEAMȚ, smuls din această lume într-un mod absurd. Avea doar 51 de ani…
La data 10 iulie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurale Borlești au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană ar fi fost electrocutată.
Din primele cercetări s-a stabilit faptul că, în timp ce un bărbat în vârstă de 51 de ani se afla la domiciliul său din localitatea Rediu, ar fi introdus în priză un aparat radio, moment în care s-ar fi electrocutat.
Un echipaj medical sosit la fața locului a constatat decesul persoanei.
Trupul neînsuflețit a fost ridicat și transportat la Serviciul de Medicină Legală Neamţ în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cauzelor decesului.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, a trnsmis IPJ Neamț.
Condoleanțe familiei…o tragedie absurdă…