Accident cu victimă în Neamț/Din cauza unei defecțiuni tehnice, șoferul a pierdut controlul volanului și a lovit un stâlp
La data de 10 iulie a.c., în jurul orelor 18:32, polițiștii din cadrul Poliției orașului Bicaz, au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Republicii, din Bicaz.
În urma cercetărilor efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că, în timp ce un tânăr în vârstă de 19 ani din Farcașa, conducea o autoutilitară pe strada Republicii din Bicaz, din cauza unei defecțiuni tehnice a autovehiculului, ar fi pierdut controlul asupra direcției, lovind un stâlp de electricitate.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătorului auto, care a fost transportat la o unitate medicală.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Ap Atomei Maria-Andreea – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)