Intervenții ale pompierilor noaptea trecută – Copaci rupți, bucăți de acoperiș smulse de vânt
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/06/vremea-neamt1-768x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/06/vremea-neamt-768x1024.jpg)
Ca urmare a manifestării fenomenelor meteorologice din noaptea trecută forțe și mijloace de intervenție din cadrul ISU Neamț au acționat pentru limitarea efectelor produse astfel:
- în municipiul Roman, pe bulevardul Roman Mușat un echipaj din cadrul Detașamentului Roman cu o autospecială de stingere și o autospecială pentru salvare de la înălțime a intervenit alături de SVSU Roman pentru îndepărtarea unor bucăți din acoperișul unui bloc cu patru etaje.
- în localitatea Ruseni, comuna Borlești voluntari din cadrul SVSU Borlești au intervenit pentru îndepărtarea acoperișului unei case care a fost luat de vânt.
- în comuna Bicaz Chei voluntari din cadrul SVSU Bicaz Chei, alături de doi lucrători de la SDN și doi polițiști au intervenit pentru îndepărtarea unor copaci căzuți pe DN 12C.
- în municipiul Piatra-Neamț, pe strada Independenței un echipaj din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț cu o autospecială complexă de intervenție a intervenit pentru îndepărtarea unui copac căzut peste firele rețelei electrice.
- în municipiul Piatra-Neamț, pe strada Mihai Viteazu voluntari din cadrul SVSU Piatra-Neamț au intervenit pentru îndepărtarea unui copac căzut.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)